Portrétní fotograf

Ondřej Vetiška
  • Portretní fotograf

Portrétní fotografie

Portrétní fotografii zde máme téměř od okamžiku, kdy první paprsky světla dopadly na postříbřenou měděnou desku a v linii času se neustále zdokonalovala. Dnes ovšem žijeme v digitálním věku, kdy nám kde kdo nabízí exkluzivní cenu na kvanta neokázalých portrétů, často postrádajících to nejpodstatnější, tedy zachycení osobitého charakteru, přirozeného půvabu a výjimečnosti každého z nás.

Uvolněná atmosféra a fungující spolupráce mezi fotografem a portrétovanou osobou je jen prvním stupínkem na cestě k působivému portrétu. Tím dalším je pak kreativita a citlivý přístup portrétního fotografa.

Informace a ceník

Focení portrétů

  • klasický portrét
  • rodinný portrét
  • těhotenský portrét
  • dětský portrét
  • kreativní portrét
  • street portrét
  • skupinový portrét
  • firemní portrét

Focení v interiéru i exteriéru

Portréty lze fotit jak v interiéru, tak v exteriéru. Velice charakteristické jsou portréty v přirozeném prostředí, ideálně na nějakém oblíbeném místě, v práci či u Vás doma. Díky možnosti mobilního ateliéru nejsme v tomto směru téměř nijak omezeni. Stálý ateliér v současné době neprovozuji, jelikož nejsem příznivcem jednolitého pozadí, ale mohu ho v případě zájmu levně zařídit.

Fotografická technika

Profesionální fotoaparát Canon 5D Mark III spolu se špičkovými objektivy Canon L a ateliérovými záblesky Bowens Gemini Pro jsou zárukou kvalitních fotografií s vysokým rozlišením pro nejrůznější použití, ať už v tištěné či elektronické podobě. Podrobnější soupis používané fotografické techniky naleznete zde.

Zpracování fotografií

Po skončení fotografování společně vybereme nejlepší fotografie, které následně upravím a citlivě vyretušuji v profesionálních grafických programech.

Dodání fotografií

Termín dodání finálních fotografií je v závislosti na momentální vytížšnosti a objemu zakázky cca 2-3 týdny, přičemž to zpravidla bývá mnohem dříve. Dodání do 48 hodin je možné za poplatek ve výši 30ti % z ceny díla. Fotografie jsou poté dle domluvy předány na DVD nebo zasláním odkazu a hesla ke stažení z privátní sekce tohoto webu.

Vizážistka

V případě zájmu mohu zajistit profesionální vizážistku i úpravu vlasů. Na výběr máte od běžného denního líčení po kompletní proměnu.

Ceník - Portrétní fotograf

Portrétní fotografie
5 fotografií 3.750 Kč
10 fotografií 5.000 Kč
Každá následující fotografie 400 Kč
Ostatní služby
Mobilní ateliér 1.000 Kč/den
Pokročilá retuš 300 Kč/hod
Dodání do 48 hodin + 30 % ceny díla
Doprava 5 Kč/km
Vizážistka od 500 Kč
Rezervovat online