Reportážní fotograf

Ondřej Vetiška
  • Reportážní fotograf

Reportážní fotografie

Reportážní fotografie je specifický fotografický žánr, který vyžaduje především dokonalý přehled nad aktuálním děním, schopnost předvídat, rychle reagovat a ve finále zachytit všechny podstatné momenty co možná nejkreativněji, aby taková fotografie měla obsáhlou nejen hodnotu výpovědní, ale i hodnotu estetickou.

Díky dlouholetým zkušenostem, špičkové profesionální technice a maximálnímu nasazení po celou dobu konání jakékoliv události, dokáži stylově vystihnout všechny významné okamžiky a celkovou atmosféru dění.

Informace a ceník

Focení firemních a společenských akcí

  • firemní akce
  • konference
  • veletrh
  • teambuilding
  • VIP párty
  • soukromá oslava
  • vánoční večírek
  • módní přehlídka
  • maturitní ples

Vybrané reference

Mezi mé spokojené klienty patří například řecká společnost Coca-Cola Hellenic Bottling Company, pro kterou jsem fotografoval reportáž z třídenní konference Coca-Cola Leadership Conference Prague 2010 s bohatým doprovodným programem pro Top Management společnosti z 28 zemí. Pro dceřinou společnost Coca-Cola HBC Česká republika jsem poté fotografoval mnoho dalších firemních akcí, letních hudebních festivalů a v neposlední řadě Vánoční kamion Coca-Cola.

Další reference: mBank, ŠkoFIN, iDNES, EventEx, Kapsch, Fincentrum, Kooperativa, Crestyl, Teva, Radio Expres FM, Grand Prince Media, Auto Kelly, Czech Dance Organization, Městská část Praha 7.. Více referencí zde.

Příprava fotografa

Před každým focením preferuji osobní schůzku, kde si společně přiblížíme Vaše představy o fotografiích a kompletní harmonogram akce. Na focení se dostavuji vždy s dostatečným předstihem, abych si stihl obhlédnout všechny lokace a v případě zájmu pomohl doladit různé detaily, jako například vhodné nasvícení pozic pro předávání ocenění a podobně.

Fotografická technika

Profesionální fotoaparát Canon 5D Mark III spolu se špičkovými objektivy Canon L a ateliérovými záblesky Bowens Gemini Pro jsou zárukou kvalitních fotografií s vysokým rozlišením pro nejrůznější použití, ať už v tištěné či elektronické podobě. Podrobnější soupis používané fotografické techniky naleznete zde.

Zpracování fotografií

Všechny fotografie prochází pečlivým výběrem a následným zpracováním v profesionálních grafických programech Adobe. Každý snímek je upravován zvlášť a výběr stěžejních fotografií pak čeká postproces s kompletní jemnou retuší. Výsledkem budou fotografie ve formátu JPEG, a to ve verzích určených jak pro tisk, tak ke sdílení na internetu. Jakožto autor si vyhrazuji právo na rozhodnutí, které fotografie budou či nebudou dodány.

Dodání fotografií

Termín dodání finálních fotografií je v závislosti na momentální vytížšnosti a objemu zakázky cca 2-3 týdny, přičemž to zpravidla bývá mnohem dříve. Dodání do 48 hodin je možné za poplatek ve výši 30ti % z ceny díla. Fotografie jsou poté dle domluvy předány na DVD nebo zasláním odkazu a hesla ke stažení z privátní sekce tohoto webu.

Privátní fotogalerie

V případě zájmu lze přiobjednat stylovou fotogalerii a svým přátelům, kolegům či klientům pak jen zašlete adresu s přihlašovacími údaji. Galerii lze dle domluvy nejrůzněji modifikovat, ať už vložením vlastního loga a textů či možností filtorvání fotografií dle nejrůznějších parametrů. Další možností je i vytvoření microsite na vlastní doméně.

Rezervace termínu a platba

Termín focení je rezervován teprve v momentě odeslání závazné objednávky emailem nebo přes kontaktní formulář a následného složení finanční zálohy ve výši 2.000 Kč. Ke každé zakázce je vystavena faktura a zbylá částka je splatná nejpozději 7 dní od předání fotografií.

Ceník - Reportážní fotograf

Reportážní fotograf
První hodina 1.500 Kč
Každá následující 750 Kč
Celý den (12hod) 9.000 Kč
Sleva na více dní 10-30 %
Ostatní služby
Mobilní ateliér 1.000 Kč/den
Pokročilá retuš 300 Kč/hod
Dodání do 48 hodin + 30 % ceny díla
Doprava 5 Kč/km
Rezervovat online