Portrétní fotograf Praha

Portrétní fotograf

Ondřej Vetiška

Portrétní fotografii zde máme téměř od okamžiku, kdy první paprsky světla dopadly na postříbřenou měděnou desku a v linii času se neustále zdokonalovala. Dnes ovšem žijeme v digitálním věku, kdy nám kde kdo nabízí exkluzivní cenu na kvanta neokázalých portrétů, často postrádajících to nejpodstatnější, tedy kreativní zachycení osobitého charakteru, přirozeného půvabu a výjimečnosti každého z nás.

Uvolněná atmosféra a fungující spolupráce mezi fotografem a portrétovanou osobou je jen prvním stupínkem na cestě k působivému portrétu. Tím dalším je pak kreativita a citlivý přístup portrétního fotografa.

Portrétní fotografie

Focení v interiéru i exteriéru

Portréty lze fotit jak v mém ateliéru, tak v kterémkoliv interiéru i exteriéru. Velice charakteristické jsou portréty v přirozeném prostředí, ideálně na nějakém oblíbeném místě, v práci či u Vás doma. Díky možnostem plnohodnotného mobilního ateliéru nejsme v tomto směru nijak omezeni.

Fotografická technika

K focení využívám výhradně profesionální fototechniku značky Canon, konkrétně pak fotoaparát 5D Mark III spolu se špičkovými objektivy řady L, což dává záruku technicky kvalitních fotografií s dokonalým rozlišením.

Mobilní ateliér se v základu skládá z profesionálního ateliérového osvětlení Bowens Gemini Pro s mnoha variantami světelných boxů a reflektorů.

Pro fajnšmnekry a příznivce klasické černobílé fotografie nabízím možnost focení na kinofilm či středoformát a následné ruční zpracování všech fotografií ve fotokomoře.

Fotografická technika

Zpracování fotografií

Všechny fotografie prochází pečlivým výběrem a následným ručním zpracováním v profesionálním grafickém programu Adobe Photoshop. Jednotlivé snímky čeká pokročilý postproces včetně kompletní jemné retuše do nejmenšího detaliu. Výsledkem jsou fotografie ve formátu JPEG, a to ve verzích určených jak pro tisk, tak v komprimované podobě ke sdílení na internetu.

Zpracování fotografií

Dodání fotografií

Termín dodání finálních fotografií je v závislosti na momentální vytíženosti a objemu zakázky přibližně 2-4 týdny, přičemž to zpravidla bývá i dříve. Expres dodání dle rozsahu do 48 hodin je možné za poplatek ve výši 30ti % z ceny díla a je potřeba to zmínit již při objednávce. Finální fotografie jsou poté předány dle domluvy zasláním odkazu a hesla ke stažení z privátní sekce tohoto webu nebo na flash disku. V případě, že se rozhodnete i pro tisk fotografií, tak jsou předány osobně v Praze nebo zaslány poštou.

Tisk fotografií

Tisk fotografií není součástí základní ceny portrétního focení. V případě zájmu lze samozřejmě přiobjednat jak tisk vybraných fotografií v nejrůznějších formátech, tak i tisk kvalitního fotoobrazu.

Tisk fotografií

Vizáž, styling a úprava vlasů

V případě zájmu mohu zajistit profesionální vizážistku, stylistku i kadeřnici. Na výběr máte od běžného denního líčení po kompletní proměnu.

Rezervace termínu a platba

Termín focení je rezervován teprve v momentě odeslání závazné objednávky emailem nebo skrze kontaktní formulář a následného složení finanční zálohy ve výši 50 % z ceny díla. Tato záloha je vratná nejpozději 14 dní před termínem focení. Ke každé zakázce je vystavena faktura a zbylá částka je splatná 7 dní od předání fotografií.

Rezervovat

Doprava fotografa

Doprava v rámci města Prahy a okolí do 30 km je zcela zdarma. Při objednávce nad 15.000 Kč je doprava zdarma po celé České republice. V ostatních případech je účtován poplatek 10 Kč/km.

Ceník portrétní fotografie

Uvedené ceny jsou pouze orientační a lze je přizpůsobit přáním klienta.

Cena se vždy odvíjí od náročnosti, délky trvání fotografování, počtu a způsobu užití finálních fotografií.

Ceník focení

Výběr 5 retušovaných fotografií   5.000
Výběr 10 retušovaných fotografií   7.500
Každá následující fotografie   500 Kč/ks

Ostatní služby

Doprava   7 Kč/km
Mobilní ateliér   od 1.000 Kč/den
Pokročilá retuš fotografií   350 Kč/hod
Dodání do 48 hodin   +30 %
Vizáž, vlasy a styling   od 500

Kontakt

Rádi byste se na něco zeptali? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Nahoru