Reportážní fotograf

Reportážní fotograf

Ondřej Vetiška

Reportážní fotografie je klasický fotografický žánr, který vyžaduje především dokonalý přehled nad aktuálním děním, schopnost předvídat, rychle reagovat a ve finále zachytit všechny podstatné momenty co možná nejkreativněji, aby taková fotografie měla obsáhlou nejen hodnotu výpovědní, ale i hodnotu estetickou.

Díky dlouholetým zkušenostem, špičkové profesionální technice a maximálnímu nasazení po celou dobu konání jakékoliv události, dokáži stylově vystihnout všechny významné okamžiky a celkovou atmosféru dění.

Focení firemních a společenských akcí

 • firemní akce
 • eventy
 • meetingy
 • prezentace
 • konference
 • kongresy
 • veletrhy
 • předváděcí akce
 • symposia
 • kulturní akce
 • společenské akce
 • teambuilding
 • festivaly
 • VIP párty
 • vánoční večírky
 • soukromé oslavy

Reportážní fotografie

Příprava fotografa

Před každým focením preferuji osobní schůzku, kde si společně přiblížíme Vaše představy o fotografiích a kompletní harmonogram akce. Na focení se dostavuji vždy s dostatečným předstihem, abych měl dostatek času na přípravu a obhlídku lokace.

Zpracování fotografií

Všechny fotografie prochází pečlivým výběrem a následným ručním zpracováním v profesionálním grafickém programu Adobe Photoshop. Jednotlivé snímky jsou kompletně upravovány zvlášť a výsledkem jsou fotografie ve formátu JPEG, a to ve verzích určených jak pro tisk, tak v komprimované podobě ke sdílení na internetu.

Zpracování fotografií

Dodání fotografií

Termín dodání finálních fotografií je v závislosti na momentální vytíženosti a objemu zakázky přibližně 2-4 týdny, přičemž to zpravidla bývá i dříve. Expres dodání dle rozsahu do 48 hodin je možné za poplatek ve výši 30ti % z ceny díla a je potřeba to zmínit již při objednávce. Finální fotografie jsou poté předány dle domluvy zasláním odkazu a hesla ke stažení z privátní sekce tohoto webu nebo na flash disku. V případě, že se rozhodnete i pro tisk fotografií, tak jsou předány osobně v Praze nebo zaslány poštou.

Fotografická technika

K focení využívám výhradně profesionální fototechniku značky Canon, konkrétně pak fotoaparát 5D Mark III spolu se špičkovými objektivy řady L, což dává záruku technicky kvalitních fotografií s dokonalým rozlišením.

Pro fajnšmnekry a příznivce klasické černobílé fotografie nabízím možnost focení na kinofilm či středoformát a následné ruční zpracování všech fotografií ve fotokomoře.

Fotografická technika

Privátní fotogalerie

V případě zájmu lze přiobjednat stylovou fotogalerii a svým přátelům, kolegům či klientům pak jen zašlete adresu s přihlašovacími údaji. Galerii lze dle domluvy nejrůzněji modifikovat, ať už vložením vlastního loga a textů či možností filtorvání fotografií dle nejrůznějších parametrů. Další možností je i vytvoření microsite na vlastní doméně.

Rezervace termínu a platba

Termín focení je rezervován teprve v momentě odeslání závazné objednávky emailem nebo skrze kontaktní formulář a následného složení finanční zálohy ve výši 50 % z ceny díla. Tato záloha je vratná nejpozději 14 dní před termínem focení. Ke každé zakázce je vystavena faktura a zbylá částka je splatná 7 dní od předání fotografií.

Rezervovat

Doprava fotografa

Doprava v rámci města Prahy a okolí do 30 km je zcela zdarma. Při objednávce nad 15.000 Kč je doprava zdarma po celé České republice. V ostatních případech je účtován poplatek 10 Kč/km.

Vybrané reference

Mezi mé spokojené klienty patří například řecká společnost Coca-Cola Hellenic Bottling Company, pro kterou jsem fotografoval reportáž z třídenní konference Coca-Cola Leadership Conference Prague 2010 s bohatým doprovodným programem pro Top Management společnosti z 28 zemí. Pro dceřinou společnost Coca-Cola HBC Česká republika jsem poté fotografoval mnoho dalších firemních akcí, letních hudebních festivalů a v neposlední řadě Vánoční kamion Coca-Cola.

Další reference: mBank, 3M, EventEx, Kapsch, Fincentrum, Kooperativa, Crestyl, Teva, Radio Expres FM, Grand Prince Media, Auto Kelly, Czech Dance Organization, Městská část Praha 7, Ministerstvo práce a sociálních věcí, iDNES a mnohé další.

Reference

Ceník reportážní fotografie

Cena se vždy odvíjí od náročnosti, délky trvání fotografování, počtu a způsobu užití finálních fotografií.

Při dlouhodobé spolupráci jsou ceny nastavovány individuálně dle četnosti a objemu zakázek.

Ceník focení

První hodina fecní   2.000
Každá následující hodina   1.000
Celý den (12 hodin)   12.000
Sleva za více dní   10-30 %

Ostatní služby

Druhý fotograf   +70 %
Doprava   7 Kč/km
Pokročilá retuš fotografií   350 Kč/hod
Dodání do 48 hodin   +30 %

Kontakt

Rádi byste se na něco zeptali? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Nahoru